Jsme zde Po/St 8 - 16 h a Út/Čt 8 - 11 h

Informace 03/2021 - Mapování zastávek MHD pokračuje

04.03.2021

Vážení přátelé a návštěvníci portálu Opavou přes bariéry,

rád bych Vás informoval o naši práci, v které i přes různá vládní nařízení, pokračujeme dále. Jak jsem Vás již předchozí zprávě (Informace 02/2021) informoval, začali jsme nový rok 2021 mapováním zastávek a také budov. kde nám je umožněn přístup. U mapování zastávek nemáme s přístupem, pokud nám to počasí dovolí, žádný problém. U budov je to ovšem jinak. I když jsou vládní nařízení, přesto se bojí správci objektů a provozovatele nás do objektu pustit. Chápu to, ale po druhé stránce by nám to vyhovovalo, protože není v daném objektu provoz jako obvykle. Pokoušíme se správce a provozovatele, hlavně kaváren a různých obchůdku žádat o povolení vstupu za účelem mapování, ale je to takřka nadlidský výkon. Bojí se pokut a různých dalších následků. Přesto se ptáme proč to? Ale jak jsem se už zmínil, chápeme to a respektujeme. Takže do té doby budeme mapovat zbývající zastávky na území města Opavy a posléze i okolních obcí, kde jezdí linky MDPO. 

Závěrem máme jednu pozitivní zprávu. Když nás do objektu nepustí, my se pustíme do mapování tras, komunikací, stezek a zapojíme Vyhrazené parkovací stání (VPS) na území města Opavy. Pevně věřím, že tuto těžkou dobu, kterou si politici pojaly po svém a nařizují nám co můžeme a co nemůžeme, brzy překonáme a my budeme moci pracovat a přinášet Vám nové informace o naši práci v terénu. V průběhu měsíců prosinec 2020 až únor 2021 jsme dokončili mapování zastávek Opava - Jaktař, Opava - Město a Opava - Kateřinky.  

Shlédnout můžete ZDE

S přáním pevného zdraví a ať se brzy vrátíme zpět do běžného života

Pavel Carbol, autor a správce projektu Opava bez bariér 


Je naše práce užitečná? I Vy můžete být součásti projektů, který pomáhá druhým, tím, že přispějete na tento projekt. Pomozte nám dále fungovat a buďte součástí skupiny lidí, kterým není osud naších projektů lhostejný. Děkujeme.