Jsme zde Po/St 8 - 16 h a Út/Čt 8 - 11 h

Jaktař STS - Aktualizace MHD zastávek

26.11.2022

Vážení přátelé, návštěvníci webových stránek projektu Bezbariérová Opava. 

Přinášíme vám další zprávu, která se týká dvou zastávek lince 212, a to Jaktař STS ve směrech Divadlo a Zlatníky, Milostovice, Vlaštovičky. Doposud byly obě zastávky z naší strany kategorizované jako zastávky Obtížně přístupné / Nepřístupné (červený piktogram). Nedávno se ovšem po námi podané zprávě obě zastávky postavili a zpřístupnili tak osobám se sníženou schopnosti pohybu. Dne 24.11.2022 jsme provedli mapování v terénu a následnou aktualizaci obou zastávek. Po zpracování všech dat z terénu jsme mohli s klidem obě zastávky kategorizovat jako zastávky Přístupné / bezbariérové. S velkou radosti tak měníme červený piktogram za zelený piktogram. Jsme moc rádi, že vedení města vyslyšelo naši připomínku, že obě zastávky denně využívají osoby s omezenou schopnosti pohybu a orientace, které zde chodí do práce (Charita Opava).

Tím však naše práce nekončí, protože je ještě hodně MHD zastávek v Opavě a jeho městských části, které potřebuji rekonstruovat tak, abychom jim mohly dát zelený piktogram pro zastávku Přístupnou / Bezbariérovou.

Ještě si připomeneme stavy zastávek "Před" a "Po" výstavbě. Kliknutím na fotku se vám zobrazí starý a nový stav obou zastávek.

S přáním krásného prožití nadcházejícího adventu

Pavel Carbol, správce projektu Bezbariérová Opava