Jsme zde Po/St 8 - 16 h a Út/Čt 8 - 11 h

Projekt Bezbariérová Opava slaví 5 let

08.03.2023

Vážení přátelé,

dnes je tomu přesně 5 let, kdy jsme spolu se statutárním městem Opava otevřeli dne 8.3.2018 projekt Opava bez bariér. Během těchto let jsme vám přinášely informace o přístupnosti objektů, vytvořily jsem společně s městem Opava mapovou aplikaci Mapa přístupnosti, ale také nelze opomenout, že město Opava se dvakrát dostalo mezi 20 nominovaných finalistů ve čtyřech kategoriích na slavnostním udílení cen MOSTY, kterou uděluje NRZP ČR a kde dvakrát převzalo pamětní diplom a to v Třebíči 2019 a v Hradci Králové 2022, kde jsme také byly jako organizace nominování za projekt Integrace 2020.

Během těch let se naše spolupráce s městem Opava na bezbariérovosti města rozvíjela a dále rozvíjí. Spolupracujeme na úrovní město a organizace. Zástupci města Opavy a městských části spolu s námi vnímají nejen problematiku bezbariérovosti, ale také problematiku osob se zdravotním postižením jakož takovou. 

Děkujeme zástupcům města Opavy, nejen že vnímají výše uvedenou problematiku, ale také že řeší námi podané návrhy, které vycházejí právě z naší práce v terénu. Pevně věříme, že naše spolupráce bude i v budoucnu dál pokračovat a my tak budeme moct přinášet další návrhy a podněty z terénu, kde a jaké bariéry je nutno odstranit.

Děkujeme za vaši přízeň, které si nesmírně vážíme.