Jsme zde Po/St 8 - 16 h a Út/Čt 8 - 11 h

Úprava přechodu pro chodce u Divadla

28.01.2022

Již od otevření projektu Opava bez bariér v březnu 2018 nám bylo tzv. trnem v oku pár přechodů pro chodce přímo v centru města, resp. u Divadla. Přechody neměli snížené obrubníky, tudíž dělali problémy nejen lidem s omezenou schopnosti pohybu, seniorům, ale také maminkám s kočárky. Dva ze tří přechodů byli v roce 2018 a 2019 upravené tak, aby splňovali vyhlášku. Třetí, v úseku Divadlo - Raiffeissen Bank zůstal až do ledna letošního roku stálé bez úprav.

Začátkem tohoto měsíce jsem se sešel s 1. náměstkem primátora, panem Ing. Michalem Kokoškem, kde jsme téma Přechod u divadla probírali. Nelze také opomenout, že úpravu zmíněného přechodu u Divadla si vzal pod patronaci i pan primátor Navrátil. Jako správce a autor projektu Opava bez bariér, ale také předseda Opavskem bez bariér jsem dal jasné stanovisko, aby město investovalo do celkové úpravy zmíněného přechodu, resp. snížení obrubníků a úpravě pochozích ploch na obou stranách přechodu.

Závěrem můžeme sdělit, že přechod pro chodce v úseku Divadlo - Raiffeissen Bank byl v průběhu měsíce leden 2022 plně upraven. Jen škoda, že to kazí fakt, že to trvalo 3 roky a 10 měsíců, než došlo k úpravě. Ale přesto jsme rádi a děkujeme za všechny občany s omezenou schopnosti pohybu a orientace, seniory, ale také rodiče s kočárky, kterým tento přechod komplikoval bezproblémové přecházení.

Pavel Carbol, správce projektu Opava bez bariér