Magistrát města Opavy - budova A                    

Městská policie

Kontakty

Magistrát města Opavy, Krnovská 71 A, CZ - 746 26 Opava; Telefon: +420 553 756 665; Tísňová linka 156; e-mail: mestska.policie@opava-city.cz; webhttps://mp.opava-city.cz/cs                                     

Přístupnost objektu - doplňující piktogramy

Vstup

Před vstupem do objektu je podest o šířce 390 cm a hloubce 220 cm. Na podest je přístup po pevné rampě o rozměrech šířky 150 cm, délky 590 cm a sklonu 10,6%. Zábradlí je na obou stranách s výškou 100 cm. Rampa je složená z ocelových pozinkovaných roštů, oko v roštu má rozměr 4 x 4 cm. Vedle rampy vedou na podest 3 schody s výškou 15 cm a hloubkou 35 cm. Vstup do objektu tvoří dvoukřídlé dveře, otevírání mechanické směrem ven. Šířka hlavního křídla dveří 90 cm, vedlejšího křídla 50 cm, výška nájezdového prahu max. 2 cm . Do objektu je možný vstup pouze přes interkom, vstup je pod kamerovým dohledem. Nad dveřmi je Akustický orientační maják ( AOM )

Nájezdová rampa

Interiér

V zádveří je místnost o rozměrech šířka 300 cm a hloubce 270 cm. V místnosti vlevo je vstup na upravené WC, přímo proti vstupu je pracoviště Řešení přestupků, dveře jsou jednoduché, jednokřídlé, mechanické, otevírání dovnitř a šířka dveří je 90 cm. Práh má výšku 2 cm. Vpravo je vstup pouze na povolení strážníků. Vstup má také zvonek.   

WC

Upravené WC se nachází při vstupu do objektu vlevo. Dveře mají šířku 90 cm, jsou řádně označené s otevíráním z kabiny ven, madlo na vnitřní straně dveří chybí. Toaleta je volně přístupná a samostatná. Rozměry kabiny jsou, šířka 260 cm a hloubka 160 cm. Vypínač se nachází při vstupu vlevo ve výšce 120 cm. WC mísa se nachází z pohledu od dveří vlevo, vzdálenost od levého boku mísy k levé stěně je 80 cm, vzdálenost od pravého boku mísy k pravé stěně je 160 cm, odsazení mísy od zadní stěny je 56 cm a výška sedátka je 52 cm. Toaletní papír je v dosahu mísy a prostor vpravo pro invalidní vozík je volný. Splachování mechanické, vzadu, funkční, max. výška 120 cm. Madla jsou v pořádku, vlevo pevné, délka 84 cm, výška 78 cm, vpravo sklopné délka 84 cm, výška 78 cm, osová vzdálenost 56 cm, zátěžová zkouška v pořádku. Umyvadlo je ve výšce 77 cm, podjezd je dostatečný, baterie páková ve výšce 110 cm od podlahy. Mádlo u umyvadla, zrcadlo, přebalovací pult a signalizační tlačítko chybí. Označení Braille chybí. Běžné WC v objektu je, ale je nutné zazvonit u okénka.

Parkování

Nejbližší parkoviště VPS, 3 stání, je přímo proti objektu "A" u objektu "B".

Přístup

K Magistrátu se dostanete MHD z Centra trolejbusem nebo autobusem směr Jaktař, zastávka Stará silnice, zastávka MHD je v blízkosti Magistrátu města Opavy na Krnovské ulici, max. 5 min chůze. Autem dojedete na parkoviště Magistrátu po Krnovské ulici přes ulici Stará silnice (viz. Mapa).

Prohlédněte si album z terénu

MAPA

MAGISTRÁT MĚSTA OPAVY - BUDOVA A

Datum mapování 07/2018 

Datum aktualizace 06/2021