Jsme zde Po/St 8 - 16 h a Út/Čt 8 - 11 h

Obecní dům; Klub Art

Obecní dům, Ostrožná 46, 746 01 Opava; OKO, p.o. Opavská kulturní organizace, příspěvková organizace; 

Telefon: +420 553 791 947; e-mail: obecni.dum@oko-opava.cz; web: https://www.oko-opava.cz                        

Přístupnost objektu  

Vstup

Do objektu jsou vstupy dva, hlavní vstup má +4 schody, vstup vhodný pro OZP je za rohem z ulice Beethovenová přes Klub Art, kde je také rampa a přístup k výtahu. Před vstupem je dostatečný manipulační prostor ( šířka 530 cm, hloubka 660 cm) povrch tvoří velkoformátová dlažba s nekluzký povrchem, spáry max. 1 cm a sklony příčný 1,2%, podélný 0,4%. Vstup do objektu zajistí z recepce přes Interkom, který je na zdi ve výšce 140 cm. Vstup tvoří dvoukřídlé dveře, průjezd hlavním křídlem je 80 cm, vedlejší křídlo má šířku 90 cm. Otevírání je mechanické směrem ven, jištěné elektrickým zámkem. Za dveřmi je prostor o šířce 360 cm a hloubce 220 cm. Vstup je plně bezbariérový.  

Vstup vedlejší pro OZP
Hlavní vstup

Interiér                                                                                      interiéru od vstupu vlevo se nachází pevná rampa, přístup k výtahu a do Klubu Art. Rampa má šířku 150 cm, zábradlí na obou stranách ve výšce 85 cm a vodící lišty ve výšce max. 30 cm. Prostor nad rampou je dostatečný (šířka 220 cm a hloubka 360 cm), první rameno má sklon 8,4% při délce 460 cm, podesta má šířku 370 cm a hloubku 250 cm, druhé rameno má sklon 10,1% při délce 320 cm a plocha pod rampou je dostatečná a je zároveň i nástupní plochou u výtahu (více viz. Výtah). Výtahem se dostaneme až do druhého patra, jednotlivá patra spojují i schody. V přízemí se nachází Recepce, Sál Purkmistrů (není otevřen veřejnosti) a Kavárna. Do Recepce jsou dvoukřídlé dveře, mechanické otevírání ven, průjezd hlavním křídlem 98 cm, manipulační prostor je dostatečný.  Mezi Recepci, foyer Sál Purkmistrů a foyer Před Kavárnou jsou průjezdy o šířce 150 cm. V I. NP se nachází Expozice O dějinách města Opavy, od výtahu je manipulační prostor dostatečný, průjezd do Expozice 135 cm (nutno otevřít obě křídla), jinak je Expozice bezbariérová. V II. NP se nachází Galérie a Schösselerův salónek (není otevřen veřejnosti). Součásti salónku je i upravené WC, není nutné při návštěvě Galérie sjíždět níže. Průjezd do předsalónku tvoří dvoukřídlé dveře, pravé i levé křídlo mají šířku 2 x 83 cm, po otevření obou křídel je průjezd 150 cm. Do salónku jsou taktéž dvoukřídlé dveře, obě křídla mají šířku jen 68 cm, celkový průjezd po otevření obou křídel je 122 cm. Průjezd do Galérie má šířku 160 cm. Objekt je přístupný z větší části

Výtah

Výtah, volně přístupný, spojuje patra od -1 až 2, dojezd vždy na hlavních nástupních plochách, nástupní plochy mají manipulační prostor dostatečný (šířka min. 360 cm, hloubka min. 215 cm). Ovládače (horní tlačítka) na nástupních plochách jsou ve výšce max. 110 cm, reliéf vystouplý, Braille není. Dveře šachetní se otevírají automatický, průjezdová šířka je 90 cm, výtah není průchozí. Rozměry klece jsou šířka 100 cm, hloubka 170 cm. Ovládače (horní tlačítko) uvnitř klece je ve výšce 110 cm, odsazení od nejbližšího rohu 30 cm. Reliéf vystouplý, Braille chybí, hlášení fonetické nebo akustické není. Mádlo i zrcadlo je na boční stěně vpravo s ovládači. Sedátko je na protější stěně, dosah na ovládače bez problému, funkční ve všech polohách.

WC 

Suterén - Klub Art -  Upravená toaleta, volně přístupná, kabina samostatná. Dveře o šířce 90 cm, otevíraní směrem ven, madla na dveřích chybí stejně tak i označení (je vedle dveří na stěně). Dispozice kabiny při pohledu od dveří, WC mísa je od dveří na protější stěně uhlopříčně  vpravo, umyvadlo je na pravé stěně. Kabina má rozměry šířka 200 cm, hloubka 200 cm, vypínač je ve výšce 100 cm. Usazení WC mísy levý bok - levá stěna 140cm, vpravo 35 cm. Výška sedátka 53 cm, odsazení od zadní stěny 70 cm, prostor vlevo dostatečný, volný, splachování vzadu, v pořádku, ve výšce 100 cm, toaletní papír v dosahu. Mádla vlevo sklopné, vpravo pevné, délka 80 cm, výška 80 cm, osová vzdálenost 60 cm. Podjezd umyvadla, výška 84 cm, podjezd dostatečný, baterie páková, výška od podlahy 90 cm, madlo u umyvadla chybí.  

I. NP - foyer Před Kavárnou - Upravená toaleta samostatná, uzamčená (klíč je u obsluhy kavárny). Dveře o šířce 90 cm, otevíraní směrem ven, madla na dveřích chybí stejně tak i označení (je vedle dveří na stěně). Dispozice kabiny při pohledu od dveří, WC mísa je od dveří na protější stěně uhlopříčně vlevo, umyvadlo je na levé stěně. Kabina má rozměry šířka 185 cm, hloubka 185 cm, vypínač je ve výšce 120 cm. Usazení WC mísy pravý bok - pravá stěna 113 cm, vlevo 30 cm. Výška sedátka 55 cm, odsazení od zadní stěny 70 cm, prostor vpravo dostatečný, volný, splachování vzadu, v pořádku, ve výšce 120 cm, toaletní papír v dosahu. Mádla vlevo pevné, vpravo sklopné, délka 80 cm, výška 78 cm, osová vzdálenost 64 cm. Podjezd umyvadla, výška 84 cm, podjezd dostatečný, baterie páková, výška od podlahy 90 cm, madlo u umyvadla chybí. Na toaletě je také přebalovací pult sklopný.

II. NP - Schösslerův salónek - Upravená toaleta samostatná, volně přístupná. Dveře o šířce 90 cm, otevíraní směrem ven, madla na dveřích chybí stejně tak i označení (je vedle dveří na stěně). Dispozice kabiny při pohledu od dveří, WC mísa je od dveří na protější stěně uhlopříčně vlevo, umyvadlo je na levé stěně. Kabina má rozměry šířka 160 cm, hloubka 200 cm, vypínač je ve výšce 95 cm. Usazení WC mísy pravý bok - pravá stěna 90 cm, vlevo 30 cm. Výška sedátka 50 cm, odsazení od zadní stěny 70 cm, prostor vpravo dostatečný, volný, splachování vzadu, v pořádku, ve výšce 100 cm, toaletní papír v dosahu. Mádla vlevo pevné, vpravo sklopné, délka 80 cm, výška 78 cm, osová vzdálenost 58 cm. Podjezd umyvadla, výška 83 cm, podjezd dostatečný, baterie páková, výška od podlahy 90 cm, madlo u umyvadla je svislé, výška 87 cm a délka 55 cm

Poznámka: Každá upravená toaleta ve výbavě i zrcadlo náklopné, výška spodní hrany max. 110 cm, viditelnost je velmi dobrá, nádobky na tekuté mýdlo, sušáky na ruce i papírové ubrousky a odpadkový koš.

Parkovaní 

Vyhrazené parkovací stání (VPS) je cca 50 m od vstupu na Beethovenové ulici, 2 stání. Vstup na chodník k objektu je přes obrubník, převýšení max. 10 cm.

Poznámky 

Vzhledem k historickému charakteru objektu není nikde na objektu nasměrování k vedlejšímu vchodu pro OZP. 

Fotogalerie

Mapa


Mapováno 08/2018