Jsme zde Po/St 8 - 16 h a Út/Čt 8 - 11 h

Slezské divadlo Opava

Kontaktní informace

Adresa:  Horní náměstí 195/13, 746 01 Opava - město

Telefon:  553 537 411

E-mail:  vstupenky@divadlo-opava.cz / marketing2@divadlo-opava.cz   

Web:  www.divadlo-opava.cz 

GPS:  49°56'20.929"N, 17°54'4.089"E

Hlavní vstup - bariérový
Hlavní vstup - bariérový
Hlavní vstup
Hlavní vstup
Vedlejší vstup s rampou
Vedlejší vstup s rampou

1. VSTUP

Přístup - Nejvhodnější přístupová trasa vede ze zastávky MHD - Divadlo

Sklon - Chodník před objektem má podélný sklon 0,2 % a příčný sklon 3,2 %.

Bariérový vstup - Vstup do budovy je bariérový (+ 5 schodů). Hlavní vstupní dveře objektu jsou dvoukřídlé (hlavní křídlo šířka 73 cm, vedlejší křídlo šířka 77 cm) a otevírají se mechanicky směrem ven.

Vedlejší vstup - Vedlejší vchod umožňující bezbariérový přístup je k dispozici vlevo od hlavního vchodu. K dispozici je přímá rampa a svislá plošina (v současné době MIMO PROVOZ).

Přímá rampa - Před vedlejším vstupem je přímá rampy, sklon 13 %, šířka 120 cm (měřeno mezi zábranami), délka 765 cm, která je opatřena nekluzkým povrchem a oboustranným madlem (výška 100 cm). Manipulační prostor nad rampou je dostatečný.

Dvoukřídlé dveře - Vstupní dveře objektu jsou dvoukřídlé (hlavní křídlo šířka 66 cm, vedlejší křídlo šířka 64 cm) a otevírají se mechanicky směrem ven.

Zádveří - Ze zádveří (šířka 250 cm, hloubka 505 cm) vedou do interiéru další dvoukřídlé dveře (hlavní křídlo šířka 77 cm, vedlejší křídlo šířka 73 cm), které se otevírají mechanicky směrem do zádveří.

Zvonková signalizace - Pouze zvonění (nefunkční, poškozený vandaly stejně jako svislá plošina).

Poznámky z terénu: - Vedlejší vstup pro přístup návštěvníků na invalidním vozíku není nijak označen, stejně tak i u hlavního vstupu. Dveře vstupu tvoří dvoukřídlé dveře s šířkou méně než 80 cm, přesto se při vystoupeních otevírají z bezpečnostních nařízení vždy obě křídla jako nouzový únik apod. Tím se zvýší průjezdová šířka na min. 130 cm.

Přístup k lóži od zádveří
Přístup k lóži od zádveří
Pohled z lóže ke vstupu
Pohled z lóže ke vstupu
Pohled do lóže
Pohled do lóže

2. INTERIÉR

Pult - Pult šatny nemusíme uvádět, jelikož návštěva na invalidním vozíku se k šatně nedostane. Pokud nemá doprovod, je obsloužená zaměstnanci divadla.

Prostor - Manipulační prostor v interiéru je dostatečný. Průchody jsou široké min. 80 cm.

Výškový rozdíl - Část interiéru je vyvýšena, úrovňový rozdíl je řešen vyrovnávací rampou (sklon 13,4 %, šířka 160 cm, délka 220 cm) s drsným povrchem (koberec), plocha nad rampou je dostatečná.

Lokalizace - Přístup k lóži, od vstupu ze zádveří vlevo.

Interiér - Je přístupný jen částečně. Mapovali jsme pouze přístupy pro uživatelé invalidních vozíků.

Popis lóže - Lóže vhodné pro návštěvníky na invalidním vozíku má vnitřní šířku 150 cm a hloubku 180 cm. Dveře jednokřídlé (šířka 90 cm), které se otevírají směrem ven z lóže. Z lóže je přímý výhled na jeviště.

3. WC Upravené 

Samostatné WC - Volně přístupná toaleta (WC II.) se nachází v zádveří vedlejšího vstupu.

Upravené WC s nedostatečným vnitřním prostorem kabiny - Upravená toaleta je rozměrově nedostatečná. Dveře šířka 90 cm, otevírání mechanické směrem z kabiny, madlo na dveřích uvnitř, výška 95 cm, piktogram na dveřích ANO. Rozměry kabiny z pohledu vstupu, šířka 140 cm, hloubka 260 cm, vypínač manuální, umístění uvnitř kabiny vlevo, výška 80 cm.

Přístup k WC míse - z pohledu vstupu do kabiny zleva. Prostor pro vozík vedle WC mísy je dostatečný (80+), volný. Toaleta je u WC mísy vybavená jedním madlem sklopným a jedním pevným, obě s výškou ve vodorovném stavu max. 80 cm. Výška sedu 55 cm, splachování mechanické vzadu, výška splachování max. 100 cm.

Vybavení WC - umyvadlo, výška max. 80 cm, podjezd pod umyvadlem (20 cm) dostatečný, baterie páková, výška max. 100 cm, zrcadlo náklonné, výška spodní hrany od podlahy 120 cm. Další vybavení toalety tvoří vysoušeč rukou, mýdelník, věšák a odpadkový koš vpravo vedle WC mísy.

4. PARKOVÁNÍ 

Vyhrazené parkovací stání není k dispozici. 

Podívejte se na naše album z terénu

MAPA

Datum mapovaní 07/2019 

1. Aktualizace 01/2020