Jsme zde Po/St 8 - 16 h a Út/Čt 8 - 11 h

Slezské divadlo Opava

Základní informace

Adresa:  Horní náměstí 195/13, 746 01 Opava - město

Telefon:  553 537 411

E-mail:  vstupenky@divadlo-opava.cz / marketing2@divadlo-opava.cz   

Web:  www.divadlo-opava.cz 

GPS:  49°56'20.929"N, 17°54'4.089"E

Hlavní vstup - bariérový
Hlavní vstup - bariérový
Hlavní vstup
Hlavní vstup
Vedlejší vstup s rampou
Vedlejší vstup s rampou

VSTUP HLAVNÍ 

 • PŘÍSTUP KE VSTUPU - Mírně zvlněný povrch ANO => Kombinovaný sklon před vstupem ANO, max. 3,2% => Vodící linie ANO
 • PŘÍSTUPNOST VSTUPU - Bezbariérový => Označení vedlejšího vstupu NE => Schody před vstupem => Počet schodů + 5 => Zábradlí ANO => Oboustranné => Výška 110 cm => Kontrastní značení prvního a posledního schodu NE
 • MANIPULAČNÍ PLOCHA PŘED VSTUPEM - Dostatečná 
 • ZVONEK - Chybí 
 • AOM (Akustický orientační maják) - NE 
 • VSTUPNÍ DVEŘE* - Dvoukřídlé => Mechanické => Otevírání směrem Ven => Šířka dveří => Křídlo hlavní 64 cm => Křídlo vedlejší 66 cm => Práh 3 cm => Prosklené plochy níže než 80 cm nad podlahou: NE
 • ZÁDVEŘÍ - Šířka 505 cm Hloubka 250 cm => Dveře v zádveří Dvoukřídlé => Mechanické => Otevírání směrem Do zádveří => Šířky dveří => Křídlo hlavní  77 cm => Křídlo vedlejší 73 cm => Práh 3 cm => Prosklené plochy níže než 80 cm nad podlahou: NE => Schody v zádveří NE

VSTUP VEDLEJŠÍ 

 • PŘÍSTUP KE VSTUPU - Vlevo od hlavního vstupu
 • PŘÍSTUPNOST VSTUPU - Bezbariérový => Označení vedlejšího vstupu NE => viz. Rampa add RAMPA
 • MANIPULAČNÍ PLOCHA PŘED VSTUPEM - Dostatečná
 • ZVONEK - Pouze zvonění / Funkční NE
 • AOM (Akustický orientační maják) - NE
 • VSTUPNÍ DVEŘE* - Dvoukřídlé => Mechanické => Otevírání směrem Ven => Šířky dveří => Křídlo hlavní 64 cm => Křídlo vedlejší 66 cm => Práh 2 cm => Madlo na dveřích NE => Prosklené plochy níže než 80 cm nad podlahou: NE 
PoznámkaU vstupních dveří hlavního i vedlejšího vstupu se otevírají obě křídla, čímž se zvýší průchozí šířka na 130 cm 

VSTUP HLAVNÍ => VEDLEJŠÍ

Přístup - Obtížný povrch ANO - mírně zvněný povrch => Kombinovaný sklon před vstupem ANO, max. 3,2% => Vodící linie ANO

Vstup Hlavní - Vstup do budovy je bariérový (+ 5 schodů). Hlavní vstupní dveře objektu jsou dvoukřídlé (hlavní křídlo šířka 73 cm, vedlejší křídlo šířka 77 cm) a otevírají se mechanicky směrem ven.

Vedlejší vstup - Vedlejší vchod umožňující bezbariérový přístup je k dispozici vlevo od hlavního vchodu. K dispozici je přímá rampa a svislá plošina (v současné době MIMO PROVOZ).

Přímá rampa - Před vedlejším vstupem je přímá rampy, sklon 13 %, šířka 120 cm (měřeno mezi zábranami), délka 765 cm, která je opatřena nekluzkým povrchem a oboustranným madlem (výška 100 cm). Manipulační prostor nad rampou je dostatečný.

Dvoukřídlé dveře - Vstupní dveře objektu jsou dvoukřídlé (hlavní křídlo šířka 66 cm, vedlejší křídlo šířka 64 cm) a otevírají se mechanicky směrem ven.

Zádveří - Ze zádveří (šířka 250 cm, hloubka 505 cm) vedou do interiéru další dvoukřídlé dveře (hlavní křídlo šířka 77 cm, vedlejší křídlo šířka 73 cm), které se otevírají mechanicky směrem do zádveří.

Zvonková signalizace - Pouze zvonění (nefunkční, poškozený vandaly stejně jako svislá plošina).

Poznámky z terénu: - Vedlejší vstup pro přístup návštěvníků na invalidním vozíku není nijak označen, stejně tak i u hlavního vstupu. Dveře vstupu tvoří dvoukřídlé dveře s šířkou méně než 80 cm, přesto se při vystoupeních otevírají z bezpečnostních nařízení vždy obě křídla jako nouzový únik apod. Tím se zvýší průjezdová šířka na min. 130 cm.

INTERIÉR

Pult - Pult šatny nemusíme uvádět, jelikož návštěva na invalidním vozíku se k šatně nedostane. Pokud nemá doprovod, je obsloužená zaměstnanci divadla.

Prostor - Manipulační prostor v interiéru je dostatečný. Veškeré průchozí místa jsou široké min. 80 cm.

Výškový rozdíl - Část interiéru je vyvýšena, úrovňový rozdíl je řešen vyrovnávací rampou (sklon 13,4 %, šířka 160 cm, délka 220 cm) s drsným povrchem (koberec), plocha nad rampou je dostatečná.

Lokalizace - Přístup k lóži, od vstupu ze zádveří vlevo.

Interiér - Je přístupný jen částečně. Mapovali jsme pouze přístupy pro uživatelé invalidních vozíků.

Popis lóže - Lóže vhodné pro návštěvníky na invalidním vozíku má vnitřní šířku 150 cm a hloubku 180 cm. Dveře jednokřídlé (šířka 90 cm), které se otevírají směrem ven z lóže. Z lóže je přímý výhled na jeviště.

Přístup k lóži od zádveří
Přístup k lóži od zádveří
Pohled z lóže ke vstupu
Pohled z lóže ke vstupu
Pohled do lóže pro diváka na invalidním vozíku
Pohled do lóže pro diváka na invalidním vozíku

INTERIÉR (Specifikace interiéru; vybavenost interiéru )

 • SCHODIŠTĚ V INTERIÉRU - ANO => Spojuje patra ANO => Schodiště Točité => Podesty => Zábradlí ANO => Oboustranné => Výška 125 cm => Kontrastní značení prvního a posledního schodu NE
 • PROSKLENÉ PLOCHY -níže než 80 cm nad podlahou NE 
 • ZÚŽENÝ PRŮCHOD - NE
 • TURNIKETY - NE
 • DVEŘE V INTERIÉRU * => Jednokřídlé => Mechanické => Otevírání směrem Ven => Šířka dveří => křídlo hlavní 90 cm => Práh 0 cm => Madlo na dveřích NE 
 • PULTY / PŘEPÁŽKY ** - ANO => SKLO - NE => výška 130 cm => Šatna
 • CHODBA / PRŮCHODY - Část interiéru je vyvýšena, úrovňový rozdíl je řešen vyrovnávací rampou (sklon 13,4 %, šířka 160 cm, délka 220 cm) s drsným povrchem (koberec), plocha nad rampou je dostatečná.
 • PŘÍSTUPNOST INTERIÉRU*** - část interiéru 

Poznámky:

* Dveře v interiéru => přístup do lóže pro hosty na invalidním vozíku. Ostatní dveře jsou dvoukřídlé stejných parametrů (šířek) jako u vstupu. Při otevření obou křídel je celkový průchod 130 cm.

** Do šatny se host na invalidním vozíku nedostane. Pokud host nemá doprovod, bude obsloužen zaměstanaci divadla.

*** Popis lóže - Lóže vhodné pro návštěvníky na invalidním vozíku má vnitřní šířku 150 cm a hloubku 180 cm. Dveře jednokřídlé (šířka 90 cm), které se otevírají směrem ven z lóže. Z lóže je přímý výhled na jeviště.

WC Upravené

Samostatné WC - Volně přístupná toaleta (WC II.) se nachází v zádveří vedlejšího vstupu.

Upravené WC s nedostatečným vnitřním prostorem kabiny - Upravená toaleta je rozměrově nedostatečná. Dveře šířka 90 cm, otevírání mechanické směrem z kabiny, madlo na dveřích uvnitř, výška 95 cm, piktogram na dveřích ANO. Rozměry kabiny z pohledu vstupu, šířka 140 cm, hloubka 260 cm, vypínač manuální, umístění uvnitř kabiny vlevo, výška 80 cm.

Přístup k WC míse - z pohledu vstupu do kabiny zleva. Prostor pro vozík vedle WC mísy je dostatečný (80+), volný. Toaleta je u WC mísy vybavená jedním madlem sklopným a jedním pevným, obě s výškou ve vodorovném stavu max. 80 cm. Výška sedu 55 cm, splachování mechanické vzadu, výška splachování max. 100 cm.

Vybavení WC - umyvadlo, výška max. 80 cm, podjezd pod umyvadlem (20 cm) dostatečný, baterie páková, výška max. 100 cm, zrcadlo náklonné, výška spodní hrany od podlahy 120 cm. Další vybavení toalety tvoří vysoušeč rukou, mýdelník, věšák a odpadkový koš vpravo vedle WC mísy.

UPRAVENÉ WC II.- (Specifikace toalety; vybavenost toalety, bráno z pohledu vstupu WC) 

 • LOKALIZACE -Chodba od vedlejšího vstupu
 • KABINA - Samostatná => Volně přístupná (v době představení)
 • PARAMETRY WC (Specifikace toalety; vybavenost toalety, bráno z pohledu vstupu) - Dveře šířka 90 cm => Piktogram ANO => Braille NE => Otevírání směr  Ven z kabiny => Madlo na dveřích Uvnitř => Rozměry kabiny => Šířka 140 cm => Hloubka 260 cm
 • PROSTOR PRO INV. VOZÍK (vedle WC mísy) - Volný => Proti dveřím
 • VYBAVENOST - Madla u WC sklopné/pevné => Umyvadlo => výška 80 cm => Podjezd 20 cm pod umyvadlem Dostatečný => Baterie Páková => Madlo u umyvadla NE => Zrcadlo ANO => Náklonné => Spodní hrana - výška od podlahy 120 cm => SOS signalizace (tlačítko SOS) NE => BĚŽNÉ WC - ANO // Veřejné => Braillovo značení NE
Poznámky: 
 • Další vybavení toalety tvoří vysoušeč rukou, mýdelník, věšák a odpadkový koš vpravo vedle WC mísy. 
 • Upravené WC s nedostatečným vnitřním prostorem kabiny